MYD Kimya Logo

Haberler

SEMPOZYUM: TEKSTİLİN AYAK İZLERİ

TMMOB Kimya ve Tekstil Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ve Uludağ Üniversitesi akademisyenleri desteği ile düzenlenen 17.Ulusal, 3. Uluslararası Tekstil Teknolojisi ve Kimyasındaki Son Gelişmeler Sempozyumu “Tekstilin Ayak İzleri” temasıyla, 20-21-22 Kasım tarihlerinde Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesinde gerçekleşti.

Konuşmacı olarak yer aldığımız ve platin sponsoru olduğumuz bu sempozyum, “Konvensiyonel Tekstil Üretimi, Teknolojisi ve Makineleri, Fonksiyonel ve Akıllı Tekstiller, Giyilebilir Elektronikler, Dijital Baskı Teknolojisi, Sürdürülebilir Tekstil Üretimi, Biyomalzemeler, Biyobozunur Malzemeler, Kompozit Malzemeler, Otomotiv Tekstilleri, Tıbbi Tekstilleri, Tekstilde Endüstri 4.0 Uygulamaları, Tekstilde Atık Yönetimi” konularında ulusal ve uluslararası uzman ile araştırmacıları ve uygulayıcıları bir araya getirdi.

Çok sayıda katılımcının yer aldığı sempozyum; firma bildirileri, İsveç Boras Üniversitesi`nden ve Sabancı Üniversitesinden gelen çağrılı konuşmacıların sunumları, farklı Üniversite ve Sanayi kuruluşlarının Türkçe ve İngilizce olmak üzere sunumları ve Poster bildiriler ile devam etmiş; son gün ise "Tekstilin Yol Haritası" konulu panelde, panelistlerin yapmış olduğu değerlendirmelerle son bulmuştur.

Sempozyumun 2. Günü olan 21 Kasım 2019’da gerçekleşen ve gelenekselleşen gala yemeğinde ise; meslekte 25. ve 40. Yılını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi.

MYD ailesi olarak Ar-GE Müdürü Kürşat Çelik’in “Reaktif Boyama Yıkamalarında Çevre Dostu Bir Yaklaşım: Torawash Clear Cot/Pes” konulu sunumuyla yer aldığımız sempozyumda, siz değerli dost ve müşterilerimizi görmekten onur duyduk.

Bu vesileyle “Tekstilin Ayak İzleri” temasıyla bizleri bir araya getiren KMO Başkanı Rengin DEMİRÖZ ile TMO Başkanı Füsün EKREN ve yönetimine, sempozyum yürütme – bilim ve düzenleme kurulunun değerli üyeleri ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Fotoğraflar